1° ΕΣΠΕΡΙΝΟ ΕΠΑΛ ΑΧΑΡΝΩΝ

... βαδίζουμε στη γνώση και την επιτυχία

• Μικρότερο μέγεθος γραμματοσειράς
Νέα - Ανακοινώσεις Πρόσκληση για συμμετοχή σε πρόγραμμα Εrasmus. Αιτήσεις ως 10/2/17

Πρόσκληση για συμμετοχή σε πρόγραμμα Εrasmus. Αιτήσεις ως 10/2/17

Αχαρνές, 1/2/2017

ΕΚΠΑΙΔΕΥΤΙΚΗ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΠΡΟΓΡΑΜΜΑΤΟΣ

Το 1ο Εσπερινό ΕΠΑΛ Αχαρνών σε κοινοπραξία με το 1ο ΕΠΑΛ Λαυρίου και το 1ο Ε.Κ. Ανατολικής Αττικής, συμμετέχοντας στο πρόγραμμα Erasmus+ (ΚΑ1) για το σχολικό έτος 2016-17, εγκρίθηκε να υλοποιήσει σχέδιο με τίτλο: «Απόκτηση δεξιοτήτων στην επισκευή και συντήρηση υβριδικών αυτοκινήτων» και κωδ.: 2016-1-EL01-KA102-022686.

Η τρίτη ροή του σχεδίου θα έχει διάρκεια 15 ημερών και θα υλοποιηθεί στην Ιταλία από 24/4/2017 έως και 8/5/2017, για εκπαιδευτικούς σκοπούς. Ο αριθμός των συμμετεχόντων έχει οριστεί σε 20 μαθητές αναλογικά για κάθε σχολική μονάδα της κοινοπραξίας που συμμετέχει στο πρόγραμμα.

Το πρόγραμμα απευθύνεται σε μαθητές του Μηχανολογικού και Ηλεκτρολογικού Τομέα, και κατά προτεραιότητα της ειδικότητας του Τεχνικού Οχημάτων των παραπάνω σχολείων της κοινοπραξίας.

Το κόστος των αεροπορικών εισιτηρίων, του ξενοδοχείου, της ημιδιατροφής, της εκπαίδευσης και των εσωτερικών μετακινήσεων καλύπτονται από το Πρόγραμμα ERASMUS +.

Παρακαλούνται οι μαθητές και πρόσφατα αποφοιτήσαντες, που επιθυμούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα να παραλάβουν τα απαιτούμενα έντυπα από το σχολείο, από τις 1/02/2017.

Υποβολή αιτήσεων έως 10/02/2017.

Οι μαθητές που θα επιλεγούν να συμμετάσχουν στο πρόγραμμα κινητικότητας θα ζητήσουν την έκδοση Ευρωπαϊκής Κάρτας Ασφάλισης από τον ασφαλιστικό τους φορέα.

Για περισσότερες πληροφορίες επικοινωνήστε με το γραφείο του Διευθυντή.

Με εκτίμηση,

Ο Διευθυντής του 1ου Εσπ. ΕΠΑΛ Αχαρνών