Εγγραφή στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Εγγραφή μαθητών στο πανελλήνιο σχολικό δίκτυο

Εγγραφή Μαθητών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (sch.gr)

Η εγγραφή των μαθητών/μαθητριών στο Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο (ΠΣΔ) είναι απαραίτητη για την χρήση των υπηρεσιών που προσφέρονται για την εξ αποστάσεως εκπαίδευση από το υπουργείο Παιδείας.

Για την εγγραφή θα χρειαστεί να συμπληρωθεί η φόρμα εγγραφής με τα στοιχεία του μαθητή/τριας όπως αυτά αναγράφονται στον έλεγχο προόδου του Α’ Τετραμήνου. Πιο συγκεκριμένα χρειάζεται ο Αριθμός Μητρώου του μαθητή/τριας (βρίσκεται στον έλεγχο του Α’ Τετραμήνου), το E-mail και το Τηλέφωνο του Γονέα/Κηδεμόνα.

Διαβάστε εδώ τις οδηγίες εγγραφής μαθητών.

Δείτε το βίντεο με τις οδηγίες.

Πατήστε εδώ για την εγγραφή σας στο πανελλήνιο σχολικό δίκτυο.

Αν η εγγραφή δεν είναι εφικτή ή αντιμετωπίσετε κάποιο πρόβλημα, τότε χρειάζεται να επικοινωνήσετε με τον υπεύθυνο του τμήματος μέσω e-mail.

Για περισσότερες πληροφορίες:
Διαβάστε την Εγκύκλιο 39731/Δ2 20-3-2020 Υπ. Παιδείας: Παροχή προσωπικών λογαριασμών στους μαθητές της Πρωτοβάθμιας και Δευτεροβάθμιας Εκπαίδευσης από το Πανελλήνιο Σχολικό Δίκτυο

Τελευταία Ενημέρωση στις Παρασκευή, 08 Ιανουάριος 2021 06:09