Εκδηλώσεις - Εορτές

Εκδήλωση Υγείας για την Καρδία

kardia1kardia2

kardia3kardia4

Την Τετάρτη 10-4-2024 πραγματοποιήθηκε εκδήλωση για την υγεία στο σχολείο με επίκεντρο την καρδία .

Ομιλητής στην εκδήλωση ήταν ο διευθυντής της καρδιολογικής κλινικής του νοσοκομείου Υγεία Δρ. Τσόλης Ηλίας, πρόεδρος της Ελληνικού Ινστιτούτο Καρδιάς και ευεξίας και πανεπιστημιακός καθηγητής. Ο εξαίρετος γιατρός και ομιλητής μας ανέλυσε και εξήγησε τα προβλήματα που δημιουργούνται στη λειτουργία της καρδίας, εξ αιτίας των ανθρώπινων παραγόντων με εξέχοντες παράγοντες κάπνισμα, διατροφή, καθιστική ζωή .

Οι παρευρισκόμενοι στην εκδήλωση άκουσαν με ενδιαφέρον τον ομιλητή, και με τις στοχευμένες ερωτήσεις που διατύπωσαν , συνέβαλαν στην επιτυχία της εκδήλωσης.

Την εκδήλωση συνδιοργάνωσαν το 1ο Εσπ. ΕΠΑΛ, το 2ο ΕΠΑΛ και το 1ο ΕΚ Αχαρνών , χάρη στην ευαισθησία του εξαίρετου εκπαιδευτικού Γάγγα Αλέξανδρου που πρόσφατα είχε περιπέτεια με την υγεία του.

48η εθελοντική αιμοδοσία 1ου Εσπ. ΕΠΑΛ Αχαρνών

aimodosia4-2024-2aimodosia4-2024

aimodosia4-2024-3aimodosia4-2024-1

Μεγάλη επιτυχία σημείωσε η εθελοντική αιμοδοσία του σχολείου μας, που πραγματοποιήθηκε στις 9/4/2024 στο χώρο του σχολείου .

Ευχαριστούμε από καρδιάς τους 40 εθελοντές αιμοδότες (μαθητές και καθηγητές) που ανταποκρίθηκαν για 2η φορά το τρέχον σχολικό έτος στο κάλεσμα του σχολείου για προσφορά και αλληλεγγύη .

Τελευταία Ενημέρωση στις Πέμπτη, 11 Απρίλιος 2024 09:23

25 Μαρτίου 2024

Mε σεβασμό εορτάστηκε και φέτος η εθνική μας επέτειος. Την οργάνωση της εκδήλωσης επιμελήθηκε η κα Πανταζοπούλου!

Δείτε video από την εκδήλωση εδώ:

25marti25marti2

Απόκριες 2024

Τις γιορτάσαμε φέτος τις απόκριες, περισσότερο από κάθε αλλη φορά. Εντός και εκτός σχολείου! Η γιορτή ξεκίνησε στο σχολείο και συνεχίστηκε σε ταβέρνα της περιοχής. Συγχαρητήρια στο 15μελές για την άψογη διοργάνωση!

Δείτε video από την εκδήλωση εδώ:

apokries1apokries2

apokries3apokries4

apokries5apokries6

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 27 Μάρτιος 2024 10:19

Κοπή πίτας 2024

Με τη συμμετοχή των μαθητών και με πρωτοβουλία του 15μελους συμβουλίου, έγινε  στις 1/2/2024, η κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας στο σχολείο μας. Να ευχηθούμε στο εκπαιδευτικό προσωπικό και στους μαθητές μας "Καλή Χρονιά με υγεία και δημιουργία"!!!

pita3pita1pita2pita4

Σελίδα 1 από 7