Ημέρα Αθλητισμού

Την Τρίτη 3/10/2323 διοργανώθηκε στο σχολείο μας η ημέρα του Μαθητικού Αθλητισμού. Οι μαθητές υπό την επίβλεψη του κου Δροσόπουλου Π. και κου Καλούδη Χ., διαγωνίστηκαν στις βολές στο Μπάσκετ και διασκέδασαν με τις ευστοχίες….. και τις αστοχίες ….των βολών.

Στη συνέχεια πραγματοποιήθηκε εκδήλωση Γευσιγνωσίας, όπου οι μαθητές κάθε τμήματος, άλλοι έφεραν παραδοσιακά φαγητά και εδέσματα από τα σπίτια τους, άλλοι έψησαν σε υπαίθριες ψησταριές και όλοι μαζί τραγούδησαν και χόρεψαν.

Δόθηκε με αυτό τον τρόπο η δυνατότητα να μοιραστούν τις ευχάριστες στιγμές τους αλλά και να κουβεντιάσουν γι αυτά που τους απασχολούν.

Τους ευχόμαστε ολόψυχα καλή σχολική χρονιά καλή πρόοδο και πάντα χαρές.

ath1psis1ath13psis2ath4ath6ath12ath7psis4psis5psis6

Τελευταία Ενημέρωση στις Τετάρτη, 04 Οκτώβριος 2023 13:55